Personel ve Yük Yükseltici Tavan Vinç

Personel ve Yük Yükseltici ( Sepetli Vinç – manlift ) nedir?    İş Makinesi Operatörü Kimdir?

Eklemli personel yükseltici nedir?

Eklemli personel yükselticiler, yüksek yerlerde ve yerde sabit bulunan makina, ekipman ve engellerin üzerinden aşarak ileri bir noktaya ve ayrıca düz teleskobik liftlerle ulaşılamayan noktalara ulaşmak için kullanılır. Döner gövdeleri ile tüm yönlerde 360 derece hareket edebilir. Üzerindeki iş platformunu yere paralel bir şekilde sabit tutarak, bom maksimum düzeyde yatay veya dikey olarak alçaltılıp, yükseltilebilir. Platform tam kaldırılmış durumda iken dahi operatör tarafından platform üzerinden ileri ve geri manevralar yapılabilir. Tüm eklemli modeller bom en yüksek seviyede açık iken hareket edebilir. Araç genişliklerindeki avantajı ile dar koridorlarda ve dar iş sahalarında da rahat kullanım sağlar.

Elektrikli eklemli personel yükseltici nedir?

Elektrikli eklemli personel yükselticiler, genellikle kapalı mekanlarda yine yüksek yerlere ve yerde sabit bulunan makina, ekipman ve engellerin üzerinden aşarak ileri bir noktaya ulaşmak için kullanılır. Elektrikli personel yükselticiler, 110 V veya 240 V ile şarj edilebilen akülerle çalışmaktadır. Tüm modeller bom en yüksek seviyede açık ve araç genişliğinin avantajı ile dar koridorlarda ve dar iş sahalarında da rahatlıkla hareket edebilirler.

Makaslı personel yükseltici nedir?

Makaslı liftler fazla yükseklik gerekmeyen, fakat daha fazla çalışma alanı ve daha ağır kaldırma kapasitesi gereken işlerde kullanılır. Bunlar daha büyük iş platformu ve personel yükselticilerden daha ağır yükler kaldıracak şekilde tasarlanmışlardır. Makaslı liftlerde bom liftlerin manevra tekniğiyle hareket ederler, ancak platformları yalnızca dikey olarak kalkar. Makaslı liftler 15,24m'ye varan platform yükseklikleriyle, değişik modellerde üretilmektedir. Sağlam ve esnemeyen kollar operatöre sabit ve sağlam durma imkanı sağlar.

Personel ve Yük Yükseltici Operatörü ; Personel ve Yük Yükseltici ( Sepetli Vinç – manlift ) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Personel ve Yük Yükseltici ( Sepetli Vinç – manlift ) Tipi İş Makinesinin  çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen  Operatörlük Belgesine  sahip nitelikli kişidir.

Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında Silindir Kullanıcıları Personel ve Yük Yükseltici ( Sepetli Vinç – manlift ) Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.

Personel ve Yük Yükseltici Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

Bu sertifikayı Arslanbey Operatörlük Kursundan almak için yapmanız gerekenler

1 – Kimlik fotokopisi

2 – Diploma veya öğrenci belgesi

3 – Adli Sicil Belgesi veya beyanı

4 – 2 adet fotoğraf’la

 

Bize bu belgeleri Kursumuza gelerek elden teslim yoluyla veya

asarkli@hotmail.com adresine mail yoluyla veya

05301709761 telefon numarasına whatsapp yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?