silindir-serme sıkıştırma

Serme - Sıkıştırma (Silindir)nedir?    İş Makinesi Operatörü Kimdir?

Silindir iş makinesi temel olarak, düzgün olmayan satıhları sıkıştırma ve düzenleme amacıyla kullanılır. Ön tarafında madeni silindir arka tarafında ise lastik tekerlerin bulunduğu silindir modelleri mevcut olmakla birlikte her iki tarafında da madeni silindirlerin bulunduğu modellere de rastlanmaktadır. Teknolojik gelişmeler ışığında, yol ağlarının genişletilmesi ihtiyacı, silindir operatörlerine duyulan ihtiyacı da her geçen gün daha da artırmaktadır.

Silindir operatörlüğü çalışma şartları bakımından zor bir meslektir. Genellikle açık havada iş yapıyor oluşları, beraberinde ani ısı değişimleri, toz, gürültü duman, ağır titreşim, buhar, kir, sarsıntı ve yağ gibi işleri zorlaştırıcı etkenleri de getirmektedir. Bu şartlar altında silindir operatörünün el ve parmak kabiliyetlerini had safhada tutarak çalışması gerekmektedir ve bu durum silindir operatörlüğü mesleğinin çok daha ciddiye alınması gerektiğinin işaretidir.

Silindir Operatörü ; Serme - Sıkıştırma (Silindir) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Serme - Sıkıştırma (Silindir) Tipi İş Makinesinin  çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen  Operatörlük Belgesine  sahip nitelikli kişidir.

Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında Silindir Kullanıcıları Serme - Sıkıştırma (Silindir) Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.

Silindir Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

Bu sertifikayı Arslanbey Operatörlük Kursundan almak için yapmanız gerekenler

1 – Kimlik fotokopisi

2 – Diploma veya öğrenci belgesi

3 – Adli Sicil Belgesi veya beyanı

4 – 2 adet fotoğraf’la

 

Bize bu belgeleri Kursumuza gelerek elden teslim yoluyla veya

asarkli@hotmail.com adresine mail yoluyla veya

05301709761 telefon numarasına whatsapp yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?