mobil vinç-kaldırma yükleme-hiyap vinç

Kaldırma - Yükleme (Mobil Vinç) nedir?    İş Makinesi Operatörü Kimdir?

Mobil vinçler, adından da anlaşılabileceği gibi seyyar olarak her yere gidebilen, hareketli vinçlerdir. Tekerlekli veya paletli bir yapıda, tır gibi görünen modellerin yanı sıra standart bir iş makinesi görünümünde olan mobil vinç modelleri de mevcuttur. Mobil vinçler özel olarak imal edilir ve kullanım amacına göre çeşitlilik gösterirler.

Mobil vinçler istenilen yükleri kaldırıp bir başka yere aktarmaya yarayan ve hem iş gücü hem de zaman tasarrufu sağlayan, ağır iş makineleridir. Aynı zamanda kolaylıkla gerekli emniyet önlemleri alınabilen ve kullanımı çok karmaşık olmayan yardımcı makinelerdir.

Mobil vinçler inşaat sahasından, makine sanayisine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm bu kullanım alanlarının yanı sıra ev eşyası taşıyacak nitelikte tasarlanan mobil vinçler de bulunmaktadır. Kullanım amacı ne olursa olsun her mobil vincin özelliği, yük taşıma kapasitesi, çalışma prensipleri farklılık gösterebilir. Fakat bütün mobil vinçlerin tek kullanım amacı; istenilen yükün bir yerden başka bir yere kaldırılarak taşınmasıdır.

Mobil Vinç Operatörü ; Kaldırma - Yükleme (Mobil Vinç) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Kaldırma - Yükleme (Mobil Vinç) Tipi İş Makinesinin  çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen  Operatörlük Belgesine  sahip nitelikli kişidir.

Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında Mobil Vinç Kullanıcıları Kaldırma - Yükleme (Mobil Vinç)  Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.

Mobil Vinç Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

Bu sertifikayı Arslanbey Operatörlük Kursundan almak için yapmanız gerekenler

1 – Kimlik fotokopisi (18 yaşını doldurmuş olmak)(daha önce almış olduğunuz sürücü belgenize G olarak işletebilirsiniz)

2 – Diploma veya öğrenci belgesi (en az ilkokul 4. Sınıfı bitirmiş olmak veya yetişkin II. Kademe belgesi sahibi olmak)

3 – Adli Sicil Belgesi veya beyanı (Adli kurumlardan veya e devletten alınabilir veya sitemizden sicil beyanı indirilip imzalanabilir)

4 – 2 adet fotoğraf (vesikalık olabilir veya sürücü belgenize G olarak işletmek için biyometrik olmalıdır.

 

Bize bu belgeleri Kursumuza gelerek elden teslim yoluyla veya

asarkli@hotmail.com adresine mail yoluyla veya

05301709761 telefon numarasına whatsapp yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?